Uroda

Jakie są najbardziej popularne operacje plastyczne?

jak pozbyc sie niezadowolenia z nosa

Ludzie od zawsze dążyli do doskonałości,  poprawiając Matkę Naturę różnego rodzaju kosmetykami. Egipcjanki malowały oczy połyskiem ołowiowym. Jeszcze do XIX wieku używano kosmetyki z dużą zawartością metali ciężkich, aby poprawić swój wygląd. Z czasem jednak przestało to wystarczać i zaczęto szukać pomocy w rękach chirurga. Na które operacje plastyczne najchętniej decydują się pacjenci?

Chirurgia plastyczna piersi

Augmentacja, inaczej powiększenie piersi, jest bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych zabiegów plastycznych i jednocześnie należy do największych osiągnieć współczesnej chirurgii.

Zabieg ten polega na wszczepieniu implantów, które dają wrażenie naturalnych piersi. Za ich pomocą można skorygować nie tylko wielkość, ale także kształt biustu. O tym, jakie zostaną użyte wkładki sylikonowe, czy solne decyduje lekarz podczas konsultacji.

Zabieg jest przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym i trwa ok dwóch godzin, a cięcie jest wykonywane wokół otoczki lub pod piersią.

Mniej popularny jest zabieg zmniejszenia (redukcji) piersi i jest wykonywany, gdy duże piersi zagrażają zdrowiu pacjentki  lub przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności. Podczas niego usuwa się część skóry i gruczołu piersiowego. Nie pozostawia on również szpecącej blizny.

Korekta nosa

Operację zmiany kształtu nosa nazywa się rhinoplastyką. Przeprowadza się ją aby zmienić kształt nosa, jego szerokość i długość. Co ciekawe, statystki przeprowadzania rhinoplastyki u kobiet i mężczyzn są podobne.

Zobacz również   Jak walczyć z rozstępami

Na operację decydują się osoby, którym kształt ich nosa przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu wśród społeczeństwa. Czują pewnego rodzaju dyskomfort wśród ludzi, gdyż to właśnie nos jest jednym z pierwszych rzeczy, które zauważa się u drugiego człowieka. Operacja korekty nosa wymaga oddzielenia konstrukcji chrzęstno-kostnej, aby  następnie można było wymodelować pożądany kształt.

Popularna jest także korekta nosa kwasem hialuronowym, która jest mało inwazyjnym zabiegiem i nie wymaga hospitalizacji jak rhinoplastyka. W odróżnieniu od operacji, kwas hialuronowy niemal natychmiastowo daje pożądane efekty. Podczas zabiegu wstrzykuje się go cienką igłą w konkretne miejsca nosa. Sam zabieg trwa ok pół godziny i utrzymuje się do roku.  Jednak nie każdy defekt da się skorygować kwasem, dlatego konieczna jest wcześniejsza diagnoza lekarza.

Plastyka brzucha

Na zabieg ten decydują się przede wszystkim kobiety po urodzeniu dziecka oraz osoby, które w bardzo krótkim czasie znacząco straciły na wadze. Plastyka brzucha nazywana abdominoplastyką, likwiduje wystające fałdy brzuszne oraz pozbywa się nadmiaru tłuszczu poprzez zabieg napięcia mięśni poprzecznych brzucha. Niestety pozostałością abdominoplastyki jest znacząca blizna.

Sam zabieg przeprowadzany jest jedynie ze względów estetycznych i nie ma nic wspólnego ze sposobem stracenia na wadze, ponieważ jej jedynym celem jest pozbycie się obwisłego brzucha, który często prowadzi do obniżenia poczucia własnej wartości u kobiet.

Zobacz również  Niezbędne kosmetyki dla kobiet do szybkiego makijażu

Odsysanie tłuszczu

Liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu z określonych partii ciała, najczęściej brzucha, ud i pośladków. Sam zabieg nie należy do najbezpieczniejszych. Im więcej tłuszczu zostanie odessane, tym większe ryzyko na wystąpienie powikłań. Dlatego przed zabiegiem lekarz konsultuje się z pacjentem na temat szczegółów i oczekiwanych efektów. Zabieg wykonywany jest zarówno w znieczuleniu ogólnym, jak i miejscowym.