Zdrowie

5 rad, jak poprawić swoje życie seksualne!

permen

Życie w stresie i pośpiechu sprawia, że coraz więcej mężczyzn skarży się na obniżone libido. Na szczęście istnieje wiele sposobów na przywrócenie potencji i polepszenie jakości życia seksualnego. Uprawianie sportu, jedzenie afrodyzjaków i zażywanie suplementu diety to tylko niektóre z nich.

Libido kontra niezdrowe nawyki

Aby poprawić życie seksualne, musisz zacząć być aktywny, dlatego na pierwszym miejscu naszej listy znajduje się uprawianie sportu. Zdaniem naukowców wystarczą trzy godzinne wizyty na siłowni w tygodniu, by twoje libido zaczęło rosnąć. Niewątpliwą zaletą regularnych ćwiczeń jest zwiększenie sprawności fizycznej, która przyda ci się podczas intymnych igraszek. Efektem kilkutygodniowych treningów będzie też wysmuklenie sylwetki i pojawienie się pierwszych zarysów mięśni. Pozytywne zmiany w wyglądzie dodadzą Ci pewności siebie i sprawią, że będziesz prezentował się atrakcyjniej w oczach partnerki.
Sposobem na zwiększenie libido jest także… wysypianie się. Niedobór snu prowadzi bowiem do zmniejszenia się poziomu testosteronu, a w połączeniu ze stresem sprawia, że seks znika ze sfery twoich zainteresowań. Nie zarywaj więc nocy i dbaj o dobrą jakość swojego snu – usuń telewizor z sypialni oraz zasypiaj zawsze w ciemnym pomieszczeniu. Twój nieprzerwany sen nie powinien trwać krócej niż sześć godzin.
Wyeliminuj także ze swojej diety niezdrową, wysoko przetworzoną żywność i zastąp ją zielonymi warzywami oraz afrodyzjakami, którymi możesz delektować się wspólnie z partnerką. Wprowadź na stałe do swojego jadłospisu potrawy z selera, który ma silny wpływ na męskie libido, chipsy zamień na orzechy, a zamiast piwa wypij od czasu do czasu lampkę wina. Pamiętaj też o tym, by dodawać do potraw przyprawy, które pobudzają zmysły: bazylię, cynamon, imbir oraz gałkę muszkatołową.

Zobacz również  Jak jeść, by schudnąć?

Suplementy i odrobina wyobraźni

Jeżeli zależy ci na tym, by szybko poprawić swoje życie seksualne, zaopatrz się w odpowiednie suplementy – naturalny suplement diety dla mężczyzn, który dzięki zawartości żeńszenia wzmacnia erekcję i zwiększa czas jej trwania. Aby uzyskać upragniony rezultat, łykaj jedną do dwóch tabletek preparatu dziennie, a po 6-8 tygodniach kuracji zwiększysz szansę na to, by twoja sprawność seksualna powróciła do normy. Prowadzenie zdrowego trybu życia i regularne przyjmowanie suplementów diety to jednak nie wszystko – spróbuj także urozmaicić swoje życie seksualne. Testuj nowe pozycje i eksperymentuj z grą wstępną z wykorzystaniem owoców lub czekolady. A może namówisz swoją partnerkę na sprawdzenie skuteczności gadżetów erotycznych? Możliwości jest naprawdę wiele, uruchom więc swoje pokłady wyobraźni, by na nowo zacząć cieszyć się seksem.